ساعات کاری شرکت:شنبه تا چهارشنبه ۸ صبح الی ۱۷:۳۰

ایران-تهران، اوين، خيابان دشت بهشت،

كوچه سحر، پلاك ٢٣

وبلاگ

آخرین مطالب
5 دلیل برای ضرورت استفاده از نظارت تصویری در فروشگاهها و خرده فروشی ها

خرده فروشی یک تجارت وسیع وابسته به دو عامل اصلی، مشتریان و کارکنان است. اهمیت مشتری برای این مراکز  کامل واضح است، اما بسیاری افراد ممکن است از اهمیت کارکنان در این مراکز فروش تعجب کنند.  تقریبا در هر فروشگاه خرده فروشی، از مجموعه کوچک یا بزرگی از کارمندان تشکیل شده‌است. خدمات به مشتریان در این تجارت در سطح رضایت بخش کار دشواری است. همچنین محافظت  اجناس فروشگاه در برابر سرقتهای احتمالی وظیفه دیگری است که بر عهده کارمندان فروشگاهها می‌افزاید.
با توجه به این عامل، امنیت فروشگاه های خرده فروشی در حال حاضر یکی از نگرانی های اصلی صاحبان آن است. اصولا برای رشد کسب و کار لازم است تا مشتریان احساس رضایت نمایند و از سرمایه‌های مادی ومعنوی فروشگاه نیز حفاظت شود. کارکنان نیز باید در این محیط احساس امنیت کرده و فشار کاری بیش از ظرفیت کاریشان تحمل ننمایند. امروزه دوربین های مداربسته دیجیتال برای نظارت در فضاهای شهری و خصوصی استفاده می‌شوند این روش گرچه نسبتاگران است، اما بهترین راه حل برای خرده فروشان و فروشگاهها برای حفاظت از محلهای کسب و کارشان می‌باشد. 
در اینجا پنج دلیل وجود دارد که نشان می دهد چگونه نظارت تصویری توسط دوربینهای مداربسته می تواند به خرده فروشان و مراکز تجاری در اداره فروشگاه خود کمک ذکر شده‌است.

جلوگیری از سرقت:
سرقت یکی از بزرگترین چالشها برای صاحبان کسب و کار این حوزه است. بعضی از مشتریان ممکن است زمانی که کسی آنها را تماشا نمی‎‌کند، اجناسی را از قفسه ها بردارند. گاهی اوقات حتی کارکنان وسوسه می شوند و اجناسی را از قفسه ها سرقت می کنند. یک سیستم نظارت می‌تواند به راحتی رخ دادن چنین رویدادی را تشخیص داده و متخلفان در حین عمل متوقف نماید. امروزه دوربین ها و سخت‌افزار نظارتی با تحلیل هوشمند تصاویر این ناهنجاری ها را تشخیص می دهند و بلافاصله به فرد مسئول اطلاع می دهند. 
نصب دوربین های دیجیتال گنبدی IP در خارج از فروشگاه نیز می تواند به ارزیابی هر فردی که وارد فروشگاه می شود کمک کند. در این حالت با تحلیل آنی تصاویر  این دوربین می توان تعیین کرد که آیا شخص وارد شده مشکوک است یا نه. از این رو، دوربین ها می توانند به عنوان یک عامل بازدارنده برای مجرمان از انجام سرقت در فروشگاه عمل کنند. این نظارت نه فقط مشتریان یا دزدان، بلکه حتی بر کارکنان فروشگاه می‌تواند اعمال شود.

نظارت از راه دور:
امروزه با ادغام سیستم های نظارت تصویری در برنامه های تلفن همراه می‌توان حتی در خارج از مرکز فروش، شرایط فروشگاه را کنترل نمود. مزیت داشتن سیستم نظارت یکپارچه با یک برنامه تلفن همراه این است که صاحبان یا پرسنل مسئول می توانند از راه دور به صورت دائمی برفروشگاه را نظارت کنند. مسئول مربوطه در صورت وقوع یک حادثه ناگهانی توسط سیستم نظارت هوشمند سریعا مطلع شده و تصمیمات لازم را برای مقابله با حادثه اتخاذ نماید. این فناوری برای افزایش بهره‌وری و انتخاب بهترین تصمیم بسیار موثر است، چناچه مسئول یا صاحب کسب و کار با نرم افزار تلفن همراه خود با تک تک کارمندان ارتباط برقرار کرده و درباره مقابله با مشکل موجود از آنها مشاوره گرفته و پس از یک جلسه مجازی تصمیم نهایی اعلام می‌کند.

بهبود خدمات ارائه شده به مشتری:

رضایت مشتری از خرید خود، در قلب هر تجارت خرده فروشی و خدماتی قرار دارد. هنگامی که فروشندگان به درستی در محل کار خود حضور ندارند و یا نمی‌توانند بطور کامل از مشتری میزبانی نمایند، مشتریان اغلب فروشگاه را ناراضی ترک می‌کنند. این اتفاق می‌تواند در میان مدت بر شهرت و کسب و کار فروشگاه تأثیر منفی می گذارد. نظارت بر کارکنان و نحوه حضور آنها برای ارائه خدمت به مشتریان  به بهبود رضایت مشتری کمک می‌کند. کارکنان با دوربینها و سیستمهای هوشمند نظارت تصویری  بصورت مداوم کنترل می‌شوند و در صورت بروز رفتارهای غیرمجاز مانند بی پاسخ ماندن خواسته مشتری، قرار گرفتن فروشنده در نقاط نامناسب و انتظار طولانی مشتری در صندوق به کارمندان اخطار و یا در صورت نیاز به آنها آموزش داده می‌شود. علاوه بر این، فیلم های نظارت تصویری هوشمند می تواند برای رسیدگی به شکایات مشتری و تشخیص اینکه شکایت او صحیح است یا خیر مورد استفاده قرار گیرد.

 

بهبود مدیریت کارکنان:
سیستمهای هوشمند نظارتی در فضای باز و بسته می توانند زمانهایی را که حداکثر هجوم مشتریان وجود دارد را تعیین کنند. این اطلاعات می تواند برای مدیریت کارکنان بهتر کمک کند. در این حالت تعداد بیشتری از کارمندان را می توان برای حضور در مشتریان در این ساعت های اوج تنظیم کرد. به علاوه، این اطلاعات همچنین می تواند در کاهش هزینه های پرداخت حقوق کارمندان برای زمانهایی که مشتری چندانی در فروشگاه نیست کمک کنند. لازم به ذکر است داشتن تعداد مناسب کارمندان در زمان هجوم مشتریان، در نهایت منجر به تجربه رضایت بخش مشتری خواهد شد که بسیار مهم است.

از کاربردهای ارزشمند  سیستمها و دوربینهای نظارت هوشمند، مدیریت ارتباط با مشتریان یا مراجعان است. این سیستمها می‌توانند به گونه‌ای برنامه‌ریزی شوند تا پس از تشخیص و شناسایی چهره مشتریان و مراجعان، گزارشاتی از قبیل مکان و زمان حضور افراد را ذخیره نماید. این گزارشات (در کنار لیست خرید صادر شده توسط صندوق فروشگاه) می‌تواند اطلاعات ارزشمندی از جمله میزان و تعداد خریدها، نوع کالاهای خریداری شده، مایحتاج اصلی روزمره و ... مشتریان را در اختیار مدیریت مجموعه قرار دهد. بدین گونه می‌توان با مدیریت بهتر و یکپارچه خدمات ارزنده‌تری به مشتریان ارائه داد و یا از این اطلاعات برای بهبود و گسترش برنامه‌های بازاریابی، فروش، تبلیغات و برندینگ استفاده کرد که مثال واضح آن می‌تواند ایجاد لیست مشتریان ویژه (VIP LIST) و بهره گیری از آن لیست برای حفظ مشتریان وفادار باشد. البته دستاوردهای سیستمهای هوشمند نظارتی تنها شامل مدیریت نبوده و مشتریان و مراجعان نیز می‌توانند از این خدمات بهره ببرند این خدمات عبارتست از: 
  • دریافت بهترین پیشنهادات و تخفیفات بر‌اساس نیازهای واقعی آنها. 
  • دریافت تبلیغات هدفمند و منطبق بر نیازها و علاقمندی آنان.
  • عدم اتلاف وقت و انرژی آنها در هنگام مراجعه جهت دریافت مشخصات فردی (مانند نام و نام خانوادگی، شماره تماس و ...)

 

 

 

 

ارسال یک دیدگاه